קשה לאדם להיות חופשי

אנו עמלים רבות, מקריבים לא מעט ומשלמים מחיר יקר במסענו לקראת השחרור. שחרור מקביעותיהם של הורים, מורים, מושלים ופקידיהם בכל המסגרות המגבילות אותנו מכל עבר.

אבל, באותה עת, כל אחד מאתנו, משועבד לאלף ואחת מחשבות הצרות על המרחב המנטאלי שלו.

ק.ב. גונסלס-פקוצ'ה (1901-1963), הוגה דעות ויוצר השיטה הלוגוסופית, טוען שהמאבק האמיתי לשחרור האדם הינו מפעל אישי המתרחש בעיקר בביתו שלו, ב"ביתו המנטאלי". איכות חייו, טווח ראייתו ועומק תפישתו הינם פועל יוצא של אוכלוסיית המחשבות השוכנות בקרבו ובמידת מודעותו לכך.

גונסלס-פקוצ'ה יזמין אותנו לתהליך של שיפור חשיבתנו בנתיב לא שיגרתי. הוא יציע לנו לנטוש לזמן מה את החשיבה האינטלקטואלית השכיחה אשר יסודה בספקולציה ולהפנות את מבטינו פנימה אם כי לא על מנת לשקוע באינטרוספקציה, הרגשנית בדרך כלל, גם כאשר היא מנסה להישאר מפוקחת. המטרה תהיה התבוננות. התבוננות בתנועות המנטאליות בתוכנו, במיקרו-קוסמוס החי והתוסס בנו, והמורכב ממחשבות הנולדות, מתפתחות, קמלות, מתעצמות, מצוות...

השיטה הלוגוסופית מצמידה התנסות ולימוד תיאורטי כי רק כך נוצרת למידה משמעותית המסוגלת לתרום ללומד אותם האלמנטים החיוניים לגדילתו, שהיא ההתפתחות המודעת של פנימיותו.

ביום חמישי, 22/3/12, התקיימה הרצאה פתוחה לקהל הרחב על הנושא: "האושר כזכות בסיסית" של האדם.
ההרצאה מיקדה את עניין האושר מעבר לתחושה המקובלת שהיא מעין רצף של חיפוש הנאות חולפות ומתחלפות של ההיבטים המוחצנים. האושר, על פי הלוגוסופיה, הינו תהליך לשיפור מודע של חתירה רצונית ומתמידה אל הרמוניה פנימית בין האני מרגיש, אני חושב ואני מגשים.
ההרצאה הייתה מעניינת וכבר נרשמו מתעניינים לקורס המבוא אשר ייפתח בעוד כשבועיים. ניתן עדיין להירשם עד יום ה' ה29 במרץ.

 
 
 
 
dump image dump image

טופס רישום

תקן שגיאות
 
הקרן הלוגוסופית info@logosophy.org.il